ДПА-2021

 https://osvita.ua/school/certification/card/list/20/

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ДИКТАНТІВ 

 Диктант оцінюється однією оцінкою, виходячи з таких нормативів: 

Оцінка Кількість допустимих помилок «12» 0/0, «11» 1(негруба), «10» 1, «9» 1+1(негруба), «8» 3, «7» 4, «6» 5-6, «5» 7-8, «4» 9-10, «3» 11-12, «2» 13-14, «1» 15-16 і більше. 

Оцінювання здійснюється за такими критеріями:

 - орфографічні та пунктуаційні помилки оцінюються однаково;

 - помилки в тому самому слові, яке повторюється в диктанті кілька разів, вважається однією помилкою;

- помилка на одне й те саме правило, але в різних словах і конструкціях, вважаються різними помилками. 

Дочка Прометея

Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім’я їй – Леся Українка. З не такої далекої минувшини, проте вже немовбито крізь серпанок легендарності  проступає до нас образ поетеси, образ ніжний, чистий, священний. З тих далеких, трохи потьмянілих у віках часів крихкими уламками долинув навіть її голос, випадково збережений у пробному записі фонографа.

Своєю винятковістю і своєю звичайністю – усім вона дорога для нас. Хочеться підкреслили, що була вона просто людиною і, ведучи оту «тридцятилітню війну» з нападками важкої-преважкої хвороби, не мала якогось додаткового захисту проти болю.

А звідки ж все-таки той не зборений ніким дух, що в найтяжчих випробовуваннях долі не дав розчавити себе? Звідки ота сила, що піднесла цю слабосилу дівчину над своїм часом, над своєю похмурою епохою?

Звертаючись до образу Лесі Українки, до цього феномена стійкості, бачимо, якою силою може ставати в людині високість помислів, значність життєвого ідеалу, безмір любові до свого народу.

Усе її  життя – це подвиг, у якому в єдине сплелося все: мужність, і мудрість, і мистецьке 

горіння, і глибина прозрінь.

   За Олесем Гончаром (171 слово)   


Казковий палац

Палац «Ластівчине гніздо» – пам’ятка відома далеко за межами України. Казковий палац, що, здається, дивом тримається на краєчку стрімкої кручі, давно став символом Криму, його візитівкою.

Палац розташований на прямовисній скелі Аврора, що є відногою мису Ай-Тодор. До речі, сама ідея збудувати палац на цьому місці, над урвищем, є результатом сміливої фантазії та великої жаги прекрасного.

Зовні палац нагадує маленький лицарський замок із дитячих казок. На краю скелі височіє двоповерхова вежа зі стрілкуватими вікнами та короною зубців-мерлонів. Навколо вежі влаштований балкон – оглядовий майданчик, з якого розгортається чудовий морський краєвид та видно Ялту. 

Будівля на скелі Аврора виникла наприкінці ХІХ століття. Спочатку це була дерев’яна дача. Скромний, не знаний ніким будиночок перетворив на замок нафтовий барон Штейнгель. Автор цього чуда Леонід Шервуд – архітектор, інженер і скульптор. У 1927 році в Криму стався сильний землетрус, епіцентр якого був у морі біля Ялти. Палац не постраждав дивом, проте частину скелі Аврора забрало море. Реконструкцію провели лише через п’ятдесят років. Тут проходили зйомки відомих фільмів, а саме: «Десять негренят», «Синій птах», «Академія пана Клякси» тощо.

За О. Бєліковим (170 слів)


Комментариев нет:

Отправить комментарий